Artbox Entrepreneur ծրագիրն ավարտվեց՝ 22 ստեղծագործողի հատկացնելով 55,000 եվրոյի չափով դրամաշնորհ
Creative Armenia-ն հաջողությամբ ավարտեց Artbox Entrepreneur հեղինակային ծրագիրը, որի նպատակն է անհատ ստեղծագործողներին աջակցել դառնալ ստեղծարար ձեռներեցներ:
Երաժշտության, նորաձևության, վիզուալ արվեստի և այլ ոլորտներից 22 արվեստագետներ մասնակցեցին Artbox-ի ծրագրին՝ մեկնարկելու իրենց ստեղծարար կարիերան, զարգացնելու իրենց անհատական բրենդինգը և ապահովելու ավելի մեծ եկամուտ: Շաբաթական աշխատարանների ընթացքում ծրագրի մասնակիցները աշխատել են փորձագետների և կայացած ձեռներեց մենթորների հետ Հայաստանից, Ֆրանսիայից, Մալթայից և Շվեյցարիայից՝ զարգացնելու իրենց անհատական բրենդինգի, առաջխաղացման և վաճառքի ռազմավարությունները։ Ծրագրի ավարտին 22 արվեստագետներ ստացել են ընդհանուր 55,000 եվրո դրամաշնորհ՝ Artbox ծրագրի ընթացքում մշակված իրենց ձեռներեցության ծրագրերն իրականանալի դարձնելու համար։
Artbox Entrepreneur ծրագիրն ավարտած և ընդհանուր 55,000 եվրո դրամաշնորհ (յուրաքանչյուրը 2,500 եվրո) ստացած 22 ստեղծագործողներն են՝
«Եվս 22 արվեստագետներ Artbox ծրագրի շրջանակում դարձան ստեղծարար ձեռներեցներ։ Creative Armenia-ում մենք հավատում ենք, որ բոլոր ստեղծագործողներն ունեն իրենց արվեստից կայուն եկամուտի հոսք ստեղծելու կարողություն և ներուժ: Artbox Entrepreneur-ի դերը կայանում է այդ ստեղծագործողներին աջակցելու մեջ արդյունքի հասնելու համար: Մենք ուրախ ենք, որ արդեն ունենք 50+ անհատ ստեղծագործողների համայնք, որոնք դարձել են անհատ ձեռներեցներ մեր ծրագրի միջոցով», – ասաց Creative Armenia-ի ծրագրերի տնօրեն Անուշ Տեր-Խաչատրյանը։

Artbox Entrepreneur program completes by granting €55,000 to 22 artists
Creative Armenia celebrates the successful conclusion of its Artbox Entrepreneur signature program, designed to turn individual artists into creative entrepreneurs.
22 artists, representing various artistic domains such as music, design, visual, and multidisciplinary arts, commenced their entrepreneurial journey at Artbox. Their goal was to kickstart their creative careers, strengthen their personal branding, and maximize their revenue. Through weekly workshops, led by top-notch mentors in business and entrepreneurship as well as cultural leaders from Armenia, France, Malta, and Switzerland, program participants received guidance on enhancing their self-branding, promotion, sales strategies, and more. As the program concluded, 22 artists received a total grant of €55,000 to implement their entrepreneurial strategies, developed during Artbox.
The 22 participants who completed Artbox Entrepreneur and were cumulatively awarded €55,000, equating to €2,500 each, to bring their entrepreneurial plans to life, are:
“Another 22 artists turned into creative entrepreneurs through the definitive structure of Artbox. At Creative Armenia, we believe all artists have the potential and need to build a successful and sustainable profitability channel around their art; and it’s the role of Artbox Entrepreneur to help them do so. We are happy to already have a community of 50+ artists who have become individual entrepreneurs through our pipeline,” said Anush Ter-Khachatryan, Director of Programs at Creative Armenia.